ПРОФЕСІЇ ТРАНСПОРТНОГО ТА ЕНЕРГЕТИЧНОГО НАПРЯМКУ

Електрогазозварник

Електрогазозварник- фахівець, який здійснює зварювання різних виробів з металу (вузлів металоконструкцій, трубопроводи, деталі машин і механізмів тощо). Для зварювання металу використовується чи газ, або струм. Виходить, що дана професія включаєв себе дві інші - електрозварника ручного зварювання і газозварника.

Люди цієї професії працюють на будівництві, на підприємствах машинобудування, металообробки, в комунальних організаціях, у сільському господарстві та багатьох інших галузях.

Професійні знання та вміння- електрогазозварник виконує ручне електродугове, плазмове та газове зварювання (різання) деталей, конструкцій та труб із сталі, чавуну, кольорових металів і сплавів, зварювання на автоматах, напівавтоматичне зварювання.

Електрогазозварник

Фото 1.

/Files/images/profes/Газозварник 1.JPG

Фото 2.

Виконання робіт – зварювання ведеться за кресленнями та технологічними картами, де вказано методи зварювання, марки електродів та час, потрібний для зварювання. При необхідності зварити деталь, до якої немає технологічних карт та креслень, зварник самостійно визначає особливості параметрів зварювання.

Вимоги професії до робітника – електрогазозварник повинен добре знати правила обслуговування електрозварювальної апаратури, механічні та технологічні властивості зварюваних металів, марки і типи електродів, види зварних з’єднань, типи швів, режими зварювання, способи випробування зварних швів, види дефектів і способи їх попередження та усунення, правила охорони праці.

Електрогазозварник повинен вміти виконувати роботи з ручного та автоматизованого дугового, газоелектричного і газового зварювання деталей, читати креслення, визначати основні причини браку і усувати їх, застосовувати раціональні прийоми роботи, економно використовувати матеріали і електроенергію, дотримуватись правил охорони праці.

Термін навчання:

на базі 9-ти класів – 4 роки (електрогазозварник – 5 розряд)

на базі 11-ти класів – 1 рік (електрогазозварник – 3 розряд)

Специфічні вимоги:

1. Вік - по закінченню терміну навчання – не менше 18 років.

2. Стать – чоловіча.

3. Медичні обмеження

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.