Історична довідка про розвиток

ДНЗ «Сумське міжрегіональне вище професійне училище»

На початку 80-х років ХХ століття місто Суми було у новобудовах. Для реалізації креативних задумів архітекторів, обласний центр потребував молодих спеціалістів: малярів, штукатурів, електрозварників, монтажників металевих, залізобетонних конструкцій, мулярів, столярів, тому в 1973 році, за рішенням керівництва міста, гостинно відкрив двері новий професійно-технічний навчальний заклад – СПТУ № 16. Базове підприємство – будівельно-монтажний трест «Сумхіммашбуд», що входив до складу будівельного комбінату «Сумпромбуд», стало стартовою площадкою для учнів училища у шліфуванні їх професійних вмінь і навичок.

/Files/images/фронт фото.jpg

Стрімко змінюється наше життя. Сучасний ринок праці вимагає від випускника не лише глибоких професійно-теоретичних знань, а і здатності самостійно їх застосовувати у нестандартних життєвих ситуаціях. Освіта є пріоритетним напрямком державної політики України і спрямована на перетворення навчання впродовж життя на реальність. Тому оновлюється навчально-матеріальна база училища, розширюється соціальне партнерство, підвищується рівень освітніх послуг та педагогічної майстерності колективу викладачів і майстрів виробничого навчання

Відкрилися нові спеціальності. Це продавець продовольчих і непродовольчих товарів, кухар, кондитер, оператор комп’ютерного набору та комп’ютерної верстки.

Училище пройшло кілька реорганізацій: з СПТУ №16 у Сумський професійний ліцей (2002р.), потім у ДПТНЗ «Міжрегіональний центр професійно-технічної освіти інноваційних технологій м. Суми (2007р.).

В цей час налагоджується співпраця з Сумським державним педагогічним університетом: отримавши професію гувернера чи охоронника, випускники центру мали змогу продовжити навчання на факультетах соціально-гуманітарної підготовки та фізичного виховання. Розширено співпрацю з Міжрегіональним тренінговим центром сучасних будівельних матеріалів «Хенкель Баутехнік (Україна)», що діє на базі училища з 2003року. Розпочато навчання за новими професіями для будівельної галузі країни, а саме: монтажник гіпсокартонних конструкцій,монтажник систем утеплення будівель, монтажник-складальник металопластикових конструкцій.

У вересні 2012р. на базі освітнього закладу відкрито профільний навчально-практичний центр з впровадження інноваційних технологій у будівництві. У цьому ж році змінено тип навчального закладу на Державний навчальний заклад «Сумське міжрегіональне вище професійне училище».

Сьогодні колектив училища працює над реалізацією основної мети освітнього процесу: створення умов для рівного доступу учнівської молоді до формування професійної компетентності, забезпечення неперервності освіти впродовж усього життя; виховання активної, творчо мислячої, відповідальної особистості, здатної до самореалізації, професійного росту й мобільності в умовах реформування сучасного суспільства; розвиток коучингової компетентності педагогів, що сприяє генерації унікальних ідей і впровадженню інновацій; створення у ПТНЗ атмосфери і умов, що позиціонують освітній заклад як центр з високим рівнем технологічної, інформаційної, інноваційної культури у регіоні.

Заклад має потужну матеріальну базу для здійснення підготовки за будівельними професіями. Це кабінети професійно-теоретичної підготовки, що обладнані не лише наочністю з будівельного напрямку, а й комп’ютерною технікою. Це лабораторії та майстерні для проведення уроків виробничого навчання, в яких кожне робоче місце оснащене сучасними будівельними матеріалами торгових марок України і країн Європи («Сerezit», «Knauf», «Будмайстер», «Полімер» тощо) .

За вагомий внесок у розвиток національної освіти колектив закладу відзначено дипломом на VІІІ Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2017» та Золотою медаллю за участь у номінації «Інноваційні підходи в закладах освіти до процесу формування творчої особистості та виховання громадянина-патріота», на ІХ Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті», у номінації «Застосування сучасних ІКТ для формування інформаційно-цифрової компетентності учасників освітнього процесу» - срібною медаллю. Результатом участі закладу у ІХ Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2018» є Золота медаль за конкурсну роботу «Формування інформаційно-цифрової компетентності під час освітнього процесу у професійно - технічному навчальному закладі». Також училище відзначено Дипломом Інституту професійно-технічної освіти НАПН України за зайняте ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі на кращий екологічний проект «Збережимо Землю для наступних поколінь» будівельної галузі.

У цілому державний навчальний заклад «Сумське міжрегіональне ВПУ» працює в режимі розвитку і є закладом освіти, в якому постійно модернізуються та трансформуються якісно нові елементи навчання, створюється та використовується інтелектуальний продукт викладачів та майстрів виробничого навчання, реалізуються нові ідеї у вигляді проектів, програм, освітніх послуг.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.