Повернутися до звичайного режиму

Навчально-виробнича робота

Працевлаштування

Державний навчальний заклад

"Сумське міжрегіональне вище професійне училище"

Головним завданням навчального закладу є підготовка кваліфікованих конкурентоспроможних працівників та їх працевлаштування.

Питання працевлаштування випускників завжди знаходиться в пріоритеті. Два рази на рік це питання виноситься на обговорення педагогічної ради. Щорічно проводиться моніторинг закріплення випускників на робочих місцях, зустрічі з роботодавцями, ярмарки-вакансії та інші заходи для покращення роботи по закріпленню випускників на робочих місцях.

Випускникам училища видаються направлення на роботу, оформлені за домовленістю з замовниками на підставі укладених договорів.

Направлення на роботу є підставою для укладання трудового договору між випускником та роботодавцем.

Працевлаштування

У 2023 році навчальним закладом випущено 243 кваліфікованих робітника, з них:

працевлаштовано 229:

  • 229 чоловік працевлаштовані за професією отриманою у закладі;
  • непрацевлаштовано 14:
  • 7 осіб знаходяться у декретній відпустці по догляду за дитиною, яка не досягла 3-х річного віку;
  • 7 інші причини.

Навчальний заклад продовжує тісно співпрацювати з роботодавцями в плані працевлаштування учнів після закінчення терміну навчання: ТОВ «Ізоляція», ТОВ «Хімбуд-2», «Сумбутмонтаж-1», ТОВ «Техносервіс», ПП «Пальмов», АТП-15927, ПАТ «Укрнафтозапчастини», ФОП «Зайцев», ПП «Соколовський, ФОП «Тімченко», ФОП «Пономаренко», кафе «Сумка», ФОП «Новак», ФОП «Пономаренко», ФОП «Станков».

Виникає багато питань правового характеру з оформлення документів. З роботодавцями ведеться роз’яснювальна робота.

На підприємствах ТОВ «Хімбуд-2», ТОВ «Демпург», ПАТ «Укрнафтозапчастини», ФОП «Станков», ФОП «Зайцев» учні були забезпечені спецодягом, інструментами та матеріалами.

Враховуючи високий рівень підготовки з професії, який був показаний учнями під час проходження переддипломної практики керівництво підприємств ТОВ «Хімбуд-2», ТОВ «Ізоляція», ФОП «Постольний», «Сумилісгосп», «Сумбуд-1», ПП «Перспектива», ПП «Янкова», ТОВ Трест «Сумжитлобуд» пропонує учням залишатися на постійне місце роботи.

Гострим питанням залишається працевлаштування дітей-сиріт та забезпечення їх житлом. Багато учнів школи-інтернату продовжують навчання у нашому закладі і забезпечення житлом з належними житлово-побутовими умовами після закінчення терміну навчання – це проблема, яка лягає на навчальний заклад. Питання допомагають вирішувати соціальні партнери.

За результатами моніторингу, закріплення на робочому місці поки ще низьке, воно має причини, а саме:

  • низький рівень заробітків;
  • відсутність соціальних гарантій;
  • ненормовані робочі зміни та ін.

Але загалом, на багатьох підприємствах (особливо це стосується сфери послуг) створені гарні умови праці, сучасне обладнання, інвентар. Заробітна плата та графік роботи влаштовує працевлаштованих випускників.

Також деякі учні звільнилися і на даний час продовжують навчання у коледжах та вищих навчальних закладах м. Суми та Сумської області, що свідчить про досить високий рівень професійної та загальноосвітньої підготовки навчальним закладом. Також працевлаштовані учні звільняються і проходять службу в ЗСУ за контрактом.

Питання працевлаштування та закріплення випускників на робочих місцях необхідно покращувати, бо це є першочерговим показником роботи колективу.

Формування обсягів підготовки в ДНЗ "Сумське міжрегіональне вище професійне училище" здійснюється відповідно до укладених договорів із замовниками робітничих кадрів за напрямами економічної діяльності відповідно до Постанови КМУ від 27.08.2010 №784 «Про затвердження Порядку працевлаштування випускників професійно-технічних навчальних закладів, підготовка яких проводить за державним замовленням».

Укладено 63 договори на підготовку робітничих кадрів із підприємствами-замовниками, зокрема з ТОВ «Ізоляція» (будівельний майданчик), ТОВ «Лізар-Техносервіс» (будівельний майданчик), ФОП Бессараб О.О. (будівельний майданчик), ТОВ ВКП «Регіональний центр утеплення», ТОВ «Кей-Стоун Суми», ТОВ «СумБуд» тощо.

Аналізуючи виконання контрольних показників державного замовлення на випуск кваліфікованих робітників за останні 2 роки, ми бачимо збільшення відсотка працевлаштування випускників на підприємства замовників кадрів відповідно до заключних регіональних договорів

Перелік підприємств, установ, організацій, що надають учням професійної (професійно-технічної) освіти робочі місця для проходження виробничого навчання та виробничої практики


Інформація щодо фактичного працевлаштування випускників (регіонального замовлення) 2019 року ДНЗ «Сумське міжрегіональне вище професійне училище»


Інформація про працевлаштування випускників 2018 року, закріплення їх на робочих місцях, соціальне партнерство з роботодавцями (з наведенням прикладів)


Інформація щодо фактичного працевлаштування випускників (держзамовлення) 2018 року ДНЗ «Сумське міжрегіональне вище професійне училище» станом на 28 грудня 2018 року

Працевлаштування випускників професійно-технічних навчальних закладів станом на 28 грудня 2018 року ДНЗ "Сумське міжрегіональне вище професійне училище"


Працевлаштування випускників професійно-технічних навчальних закладів станом на 29 грудня 2017 року.

Аналіз працевлаштування випускників ДНЗ «Сумське міжрегіональне вище професійне училище» 2017 рокувідповідно до укладених договорів.


Працевлаштування щодо виконання контрольних показників державного замовлення на випуск кваліфікованих робітників у Державному навчальному закладі «Сумське міжрегіональне вище професійне училище» станом на 26 грудня 2016 року.

Аналіз працевлаштування випускників ДНЗ «Сумське міжрегіональне вище професійне училище» 2016 року відповідно до укладених договорів

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.