Успішність на нулі?


Як можна підтягнутися в навчанні? Перш за все, цього потрібно по-справжньому захотіти. Свої наполеонівські плани реалізуй покроково. І не відкладай здійснення великих справ на понеділок. Роби щось уже сьогодні, просто зараз. Почни з маленьких цілей. Їхнє досягнення дасть тобі впевненість у своїх силах і здібностях.

Хто винен? Обвинувачувати у своїх невдачах можна кого завгодно та що завгодно: складну програму, нестачу часу, втому, «поганих» учителів, собаку, який з'їв зошит із домашнім завданням, молодшу сестричку, яка весь час заважає робити уроки. Причини знайдуться завжди. Зізнайся собі чесно, що причина в тобі. Спробуй із цим розібратися. Що це: лінощі, страх, невпевненість у собі, незручність, занижена самооцінка? Якщо ти спіймаєш за хвіст справжню причину своєї неуспішності, у тебе з'явиться шанс зрозуміти, як діяти далі.


Із чого почати?

- Не спи на уроках! У багатьох учнів серце завмирає, коли вчитель говорить: «До дошки піде...» і вибирає «жертву» з журнального списку. Хочеться провалитися крізь землю: «Тільки не я!» Навчися долати цей страх. І якщо ти знаєш матеріал, сміливо піднімай руку. Ініціатива в навчальному процесі дуже важлива. По-перше, ти психологічно загартовуєшся, а по-друге, не доводиться шкодувати про те, що «Учив-учив і не викликали».

- Знайди улюблений предмет. Найважливіший принцип в освоєнні будь-яких знань полягає в простій схемі: «Побачив, почув, прочитав і зацікавився». Напевно, в тебе є улюблені предмети в школі. Розвивайся в тому напрямку, який тобі приносить задоволення, поглиблюй свої знання, підсилюй свої позитивні сторони.

- Шукай цікаве в будь-якому предметі. А як же бути з тими предметами, які ти знаєш недостатньо? Почасти навіть через страх або через непорозуміння з учителем якийсь із шкільних предметів стає ненависним. Спробуй попрацювати над ним із репетитором, подивися на науку з іншого боку. І хто знає, можливо, вона перекочує до розряду «улюблених» предметів. Учися ставити запитання «по темі».

- Напрошуйся на реферати й доповіді. Частіше бери на себе відповідальність. Підготовка рефератів і доповідей допоможе тобі більше та глибше пізнавати предмет. Крім того, ти будеш у центрі уваги. Ти розповідатимеш, а тебе слухатимуть.

- Контрольні роботи — головна перевірка знань учня. Щоб успішно їх писати, потрібно всього лише... до них готуватися. Ось і весь секрет!

- Емоційна налаштованість. Учені довели, що мозок людини сприймає й запам'ятовує ту інформацію, з якою пов'язані позитивні емоції. З яким настроєм ти заходиш уранці до класу? Чекаєш дзвінка на перерву, як рятівного круга? Або не помічаєш, як спливає час? Твої емоції безпосередньо впливають на хід твоїх думок і на те, як ти засвоюєш інформацію протягом 45 хвилин.

- Навчайся розставляти пріоритети. Поки ти носиш почесне звання «учень», доводиться відповідати «образу». Твоє головне завдання на сьогоднішній день — одержання та накопичення знань. Тому якщо ти, дійсно, прагнеш добре навчатися, розстав свої пріоритети. Найперша справа — уроки, ну а комп'ютер, друзі й тусовка — потім.

- Обставини змушують. Іноді трапляються чудеса. Затятий двієчник залишає своє минуле життя «на гальорці» і стає гарним учнем. Для когось вирішальну роль може відіграти особистість учителя, перше кохання або звичайна суперечка з однолітками.


Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.